Výpočet platu politickému činiteľovi.

Autor: Rastislav Hrušovský | 23.2.2013 o 20:04 | Karma článku: 8,94 | Prečítané:  427x

Som presvedčený, že naším politickým činiteľom chýba motivácia. Mám pocit, že viem o jednej z mnohých možnosti, ako ich motivovať k práci v politike, alebo práci iného druhu. Vzorec pre výpočet je logicky opodstatnený, vyťahujem ho hlavne z možnosti vplyvu politického činiteľa.

 

Plat politikého = priemerná mzda všetkých pracujúcich v oblasti jeho pôsobenia (do priemeru sa nezapočítáva plat politických nominantov). Prepáčte, že tak krátke, ale pravda nepotrebuje knihu hrúbky biblie.

 

Použitie:

Napríklad : Poslanec v parlamente z Bratislavy = priemerná mzda v Bratislave, do priemeru sa nesmie započítavať plat politických činiteľov, či nominantov.

Poslanec z Ružomberka jeho plat musí byť rovný priemernej mzde v Ružomberku, do priemeru sa taktiež nezapočítava plat politických činiteľov, či nominantov.

Riaditeľ štátnej nemocnice, jeho plat musí byť rovný priemernej mzde v jeho nemocnici, do priemeru sa nezapočítava plat politických nominantov.

 

Politický nominant v Cargo = priemer všetkých platov  pracovníkov v Cargu , do priemeru sa nesmie započítavať plat politických nominantov... atď.

 

Možno stojí za zváženie taktiež vplyv nezamestnanosti na mzdu. Pri zvyšovaní zamestnanosti vo firme, sa plat stále drží v priemere, pri prepúšťaní sa plat v ten rok zníži o percento prepustených... atď.

Aby sa zabránilo úplatkom, musí politický zverejniť príjmové schopnosti celej rodiny, v prípade nezdokladovaného príjmu musí byť politický nominant postavený pred súd a spravodlivo súdený.

V prípade úplatkov u štátnych zamestnancov, som presvedčený, že ide o vlastizradu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?