Výpočet platu politickému činiteľovi.

Autor: Rastislav Hrušovský | 23.2.2013 o 20:04 | Karma článku: 8,94 | Prečítané:  425x

Som presvedčený, že naším politickým činiteľom chýba motivácia. Mám pocit, že viem o jednej z mnohých možnosti, ako ich motivovať k práci v politike, alebo práci iného druhu. Vzorec pre výpočet je logicky opodstatnený, vyťahujem ho hlavne z možnosti vplyvu politického činiteľa.

 

Plat politikého = priemerná mzda všetkých pracujúcich v oblasti jeho pôsobenia (do priemeru sa nezapočítáva plat politických nominantov). Prepáčte, že tak krátke, ale pravda nepotrebuje knihu hrúbky biblie.

 

Použitie:

Napríklad : Poslanec v parlamente z Bratislavy = priemerná mzda v Bratislave, do priemeru sa nesmie započítavať plat politických činiteľov, či nominantov.

Poslanec z Ružomberka jeho plat musí byť rovný priemernej mzde v Ružomberku, do priemeru sa taktiež nezapočítava plat politických činiteľov, či nominantov.

Riaditeľ štátnej nemocnice, jeho plat musí byť rovný priemernej mzde v jeho nemocnici, do priemeru sa nezapočítava plat politických nominantov.

 

Politický nominant v Cargo = priemer všetkých platov  pracovníkov v Cargu , do priemeru sa nesmie započítavať plat politických nominantov... atď.

 

Možno stojí za zváženie taktiež vplyv nezamestnanosti na mzdu. Pri zvyšovaní zamestnanosti vo firme, sa plat stále drží v priemere, pri prepúšťaní sa plat v ten rok zníži o percento prepustených... atď.

Aby sa zabránilo úplatkom, musí politický zverejniť príjmové schopnosti celej rodiny, v prípade nezdokladovaného príjmu musí byť politický nominant postavený pred súd a spravodlivo súdený.

V prípade úplatkov u štátnych zamestnancov, som presvedčený, že ide o vlastizradu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?