Vodič, polovodič, politik.

Autor: Rastislav Hrušovský | 2.4.2013 o 13:51 | (upravené 2.4.2013 o 14:45) Karma článku: 4,94 | Prečítané:  257x

V jedinom, nemenne funkčnom svete platia zákonitosti. Človek, keď ich spoznal, vyžadoval podobné zákonitosti aj vo svojom čase. Takto sa z opice stal Človek. Ako ďaleko je Človek dnes? Išlo o postupnosť, alebo o náhlu premenu. Etika, má hovoriť ako správne jednať - konať. Ale teraz to bude o zákonitosti troch prakticky bezvýznamných pojmov, ktoré spája len zdanlivá postupnosť, a však ide o zmyslu - prázdnu postupnosť (Frege). Ale je naozaj zmyslu - prázdna? Nazrieme ich zo zákonitosti v nich danej.

 

Vodič v zmysle majiteľa vodičského oprávnenia typu "B".  Je viazaný imaním svojej skupiny k lepšiemu chovaniu sa na cestách, pozná predpisy, ktoré mu umožňujú bezpečné vedenie vozidla. Viem, že vodič je hocikto, kto niečo, alebo niekoho vedie, ale mal som na mysli, vodiča skupiny B.

Ak vodič sklame, a nachytajú ho, dostane pokutu, alebo príde o vodičský preukaz, čo môže mať u neho za následok aj bankrot, nakoľko dnes je Slovensko postavené aj na dochádzaní za prácou.

---

Polovodič: Polovodič je materiál, ktorý sa v čistej podobe zaraďuje elektrickou vodivosťou medzi vodiče a nevodiče. Jeho vodivosť sa silne mení s teplotou, dopadajúcim svetlom, usporiadaním kryštalickej mriežky a s obsahom prímesí.

Polovodič nikdy nekoná inak svojvoľne nekoná inak. Napriek tomu, že sa mení, mení sa vždy v rámci zákonitostí, ktoré sú mu dané.

---

Politik:  Politik (z gréčtiny) je človek zaoberajúci sa politikou; pejoratívne taktik, prefíkanec.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?