Klamstvá

Autor: Rastislav Hrušovský | 30.4.2013 o 18:59 | (upravené 30.4.2013 o 19:24) Karma článku: 2,28 | Prečítané:  415x

Toto je môj univerzálny Per - Ex, tie slová ktoré budete čítať sa týkajú niečoho, čo ma zaujalo, názov hovorí o podstate, teda redukuje článok na podstatu, ktorej konštrukciu sa pokúšam postaviť nižšie, tento univerzálny Per Ex je k článku: "Klamstvá."

Klamstvo. Pojem, ktorý sa okolo nás za život točí častejšie, ako stíhame spoznávať nových ľudí. Ako hlboko siaha kamufláž každého z nás? Ako ďaleko dopľujeme? Svet sa stal informáciou. Klamlivá informácia tiež tvorí svet. Majú pravdu tí, ktorí tvrdia, že záleží na fakte, nie na hmote? Fakt je režim, rovnako ako komunizmus. Režim faktu. Režim - ktorý postavý zručného právnika, nad neodškriepiteľnú skutočnosť. Fakt vládne, skutočnosť je z faktu. Ak neovládaš fakty, si zatratený.

Klamstvo - môže fakt klamať? Irak má jadrové zbrane. Je to fakt? Irak má chemické zbrane. Bol to fakt, je to fakt aj dnes? Fakt ktorý vyhladil ľudí, ktorí teraz chýbajú svojím blízkym. Klamstvo je režim faktov. Žonglér s mysľou vytvára fakty, aby spravodlivo súdil. Vraždil a dostal 6 rokov. Vraždil a dostal 22 rokov. Fakt? Klamstvo?  Ludvik!!!

Nezmysel, svet je stále inkognito. Len zopár malých chce v rukách držať moc. Moc faktom. Keď nemôžeš ovládať čas, môžeš ovládať súčasnosť. Fakt.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?