"Metafyzická myseľ", alebo – "myseľ, jediná metafyzika"?

Autor: Rastislav Hrušovský | 25.1.2013 o 12:27 | (upravené 25.1.2013 o 18:01) Karma článku: 1,05 | Prečítané:  200x

Ohľadom otázky myslenia, sa radím ku fyzikalistom. Som silno reduktívny, a preto sa nedá inak, ako pristaviť práve pri myslení, jedinej - zdá sa nepostihnuteľnej – údajmi z klasického fyzikálneho sveta. Čo je to vedomie? A také tie otázky. Mám to vyriešené, ale čo z toho riešenia vypláva je asi najzaujímavejšie! Zaoberám sa myslením od roku 2009, a môj názor je že myslenie je vysvetliteľné  a správnym pochopením myslenia, človek dokáže správnejšie konať.

DotankovaťDotankovaťR.Hrusovsky

 

Čo ak ľudská myseľ recykluje. Naša myseľ existuje tisíce rokov a je iba na nás, čo spoločne s        telesnosťou zažívame. Či zažíva naša myseľ krízu a či prosperitu. Nedá sa zbaviť zodpovednosti za stav vecí smrťou, nakoľko ak nastane zo súčasného, nášho konania apokalypsa, naša myseľ bu0de pritom. Ako to je možné? Jednoducho. Sme tým, čo zažívame. V inom živote, môže tvoja myseľ dlho trpieť, konaním iných, podobne ako dnes dlho trpia iné mysle pod tvojím konaním. Ako je to možné? Ľudské telo má rôzné formy existencie, ale myslenie je u ľudí veľmi podobné, i inak by sme sa evolučne, skrz myslenie, nepohli ďalej ako opice. Dnes vieme lietať i vieme sa hlboko do zeme zavŕtať. Nemáme ani krídla a ani ruky ako krt.

Zdravá myseľ skončí zväčša bohatá, nakoľko má správne myslenie. No niekedy v čase bývajú obdobia, kedy aj dnes bohatá myseľ, trpí keď jej nepraje obdobie. Napríklad v stredoveku, neprialo moc rozumnej mysli(je otázne, či bola zdravá, nakoľko v dobe, v ktorej upaľovali za pravdu, hovoriť pravdu, zdravé asi nebolo), Galileo a spol. a vidíte, a predsa sa točí, sú ľudia mysle Galilea a sú ľudia mysle Mefistela. Život je boj, medzi dobrou a zlou mysľou. Je otázne čo je zlá myseľ, zlá myseľ je jednoznačne tá, ktorá si píli konár pod zadkom. To že budeme plávať vesmírom 2 metre pod zemou neznamená, že nebudeme existovať aj nad zemou. Neustále opakujúce sa vnemy pre myseľ, sa časom začnú prenášať geneticky, napríklad schopnosť počúvať, vidieť, modulovať hlas.... . Ako modulujeme hlas už prispôsobujeme svojmu okoliu. Naše okolie tvaruje, našu myseľ. Tí ktorí vyrastajú po nás, v tom istom prostredí, sme my(neosobne) a s najväčšou pravdepodobnosťou opäť budeme my. Je otázne, čo si chceme pre seba nechať, lebo zas budeme. Chceme si to užívať a zveľaďovať, alebo užívať a ničiť? Chceme trpieť či oslavovať?  Ak je raj možný v nebi, tak tým dupľom je možný aj tu, ale treba správne hodnoty. Tie nám predostiera práve fyzika. Myseľ, ktorá odteká od fyziky, je zvrhlá a je ju ľahké usvedčiť z nepravdy.

Prečo sa stále naša myseľ vracia? Mám niekoľko málo evolučných odpovedí, ale aj jednu netechnickú, je ňou "láska". Asi aj pre tu uvedomelú, opätovanú a krásnu lásku, pre to stiahnutie toho modrého z neba sa tu oplatí znovu prísť. No a pravdaže to najkrajšie hniezdočko si musíme vystavať sami, tak veľa síl, veľa úspechov a veľa radosti prajem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?