Sloboda, alebo bez "kruhov pod očami".

Autor: Rastislav Hrušovský | 9.2.2013 o 11:58 | (upravené 9.2.2013 o 12:42) Karma článku: 1,12 | Prečítané:  199x

Poukazujem na možnosť, využívajúc funkčnosť a podstatu. Táto možnosť sa snaží byť čo najviac evolučná, tak aby sme sa vyhli predpone re. Som pripravený kritikou previesť lepšiu symbiózu. Evolučnosť sa pokúsim preukázať v úvode.

Dobro a zlo. Je dobro a zlo synonymom pojmov zdravie a choroba? Keďže jediným mojím oponentom je z mojej lenovosti iba môj mozog, pokúsim sa tento element dobre rozohriať, teda nevyužijem žiadne potvrdzujúce, či negujúce citácie, možno kde tu niečo skomparujem, ale hlavne sa pokúsim, Vás nemiäsť.  Zdravie a choroba? Zdravie a chorobva a dobro a zlo. V prvom rade je potrebné pochopiť malosť zdravého voči dobru. Ak by ostali mamuty zdravé... . Aj človek môže natrafiť na neliečiteľnú skazu svojho bytia. V skutočnom bytí je človek ako rozpustený atrament na pijáku. No bytie ostáva, a ostáva aj určitá forma rozumnosti, zachovalá v našich stavbách - mysliac stavby od ponožiek cez knihy až po vesmírne lode, či možno časom vesmírne bydliská.

Nie je ľahké definovať dobro, no zjavným dobrom pre človeka je energia v evolúcii. Energia v evolúcii, to je ten potrebný vzorec všetkého. Taká ľudská konštanta je možná odvodenia z histórie. Dovolil som si ju odvodiť aj z niekdajších spôsobov života kráľov, kniežat atď, v krátkosti napísané. Z tohoto poznania je jasné, že evolúcia nejde v tomto smere, nakoľko sa tímto ľuďom, ktorí sa snažili udržať majetok zlučovaním so svojím vlastným druhom, jednoducho bez príkras uvedené: rodili sa im zväčša blázni a nie deti. Teda evolúcia povedala - Človeče tadiaľto nie!

No tak ako to robí cirkev, tak sa to evolúcii pozdáva viac, vlastní všetko no nikto.

Čo všetko si beriem z tohoto evolučného vyjavenia ?- z vyjavenia skrz slutočnú prírodu?

Zem nemôže patriť jednomu, podobne ako je to u zvierat aj ty preto slabneš. (Vodca vlčej svorky, je premožený ultimatívne vždy mladším jedincom).

Ak je všetko v poriadku, máš možnosť sa množiť. (na základe demografických skúmaní vieme identifikovať lepší systém).

Pre lepší život musíš lepšie využívať energiu. (V púšti rastú stromy , hotely pláže ak je dostatok ropy).

A tu sa chcem pristaviť Energia, ako na ňu a čo s ňou.

Kedysi som povedal, keď som bol so známymi na kávu, že čo s "cigánmi" (v podstate neprispôsobivými - netvrdím, že sú to iba rómovia, no oni to tvrdili...) , hovorím, že nech im dajú namiesto automatov bicykle, na ktorých budú vyrábať elektrinu a tieto nech ich po dostatočnom natočení vyplácajú na ruku. A cestu von nech absolvujú obchodom s potravinami bez chlastu (drogy sú svinstvo). Dnes to robia v Brazílii v nápravných zariadeniach.

Energia je najdôležitejšou zložkou evolúcie, jej činnosťou sa vlastne evolúcia začala konať. Je to tá najlepšia forma energie, nakoľko je neustále v premene k dokonalosti. Táto je v nejakej forme vesmíru určite - minimálne dočasne - možná. Preto má energetická forma evolúcie vždy dočasnú formu. Stála forma je určite vzácna a zdá sa - nemožná.  Z toho je teda čitateľné, že energia sa do niektorej formy vracia, ale už v evolučne zmenenej podobe. Teda minimálne s odlišným okolím.

Energia však ostáva vždy tá istá.

Preto si dovolím tvrdiť, že napríklad tento štát dôjde dokonalosti jedine vtedy, keď sa jeho energia dokáže využiť tak, že nebude potrebvovať žiadnu formu energie importovať. Tvrdím, že na toto by sa v správnom štáte mali jedine míňať dane. Na zisk a správne využívanie energie. Napríklad vyhrievanie sklenníkov, stavbu sklenníkov, čistenie vody, uskladňovanie vody atď. Na Slovensku je veľa práce, no málo vôľe. Ja by som to rád zmeniť. Najradšej tak, že by nastal hlad po zamestnancoch a viem si predstaviť, že na SLovensku bude nedostatok pracovnej sily, bez toho, že by sa odtiaľto niekto vysťahoval, či bola niekomu spôsobená smrť.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?