Vec verejná

Autor: Rastislav Hrušovský | 9.2.2013 o 17:06 | (upravené 9.2.2013 o 18:07) Karma článku: 2,85 | Prečítané:  351x

V tomto blogu sa pokúšam pochopiteľne predostrieť smerovanie nového etického kódexu, ktorý je funkčný iba všeobecnou zhodou. Tento systém je samonosný. Táto práca, ktorú píšem je vytvorená po naštudovaní potrebného, k vynášaniu týchto tvrdení. Vôbec nejde o kritiku súčasnosti, ale o jednoduché položenie skutočnosti, na ktorej základoch vytvárame spoločnosť, skutočnú, spravodlivú spoločnosť - jednoduchšie - je to systém, ktorého podstatou sa snaží byť súčasné poznanie ľudstva skrz: Pokúšam sa predniesť vzorec od A. Einsteina "E=mc2"

Je to skutočne zodpovedné pre mňa, písať tieto riadky. Nikde sa ešte nikto nenašiel, teda ja som nikoho nenašiel, kto by sa minimálne na Slovensku o to pokúsil. Tak začnem rád. Naštudoval som si niekoľko fyzikálnych učebníc, kde som prelúskal teóriu relativity, i význam E=mc2 , kľudne sa pýtajte, dokonca som si preto splašil, podľa mňa ľahko splašiteľnú knihu k Alberovi Einsteinovi, nejaké štúdie z oxfordu, nemám tu potrebnú literatúru, nakoľko sa odtiaľto (priestor v ktorom teraz som)sťahujem, ale myslím si, že v mojej hlave zostala dostatočne nedeformovaná spomienka, ktorá vie vysvetliť z danej fyziky potrebnú nepoznanú etiku.

Nechápem , ako je možné, že dnes existuje spôsob fungovania štátu, ako v súčasnosti funguje mnoho krajín aj s EU v tomto poznanom svete. Už od 20. storočia poznáme odpoveď na otázku, čo je dôležité z fyzikálneho hľadiska. Svet však ešte stále vytvára podmienky na existenciu lží a lživých smerovaní v tomto planetárnom systéme. Alebert Einstein pomenúva svet jednoducho - Energia /ide o hmotný svet, ale duchovný ešte nik nedokázal!!!/. Ak by sme brali v úvahu duchovný svet, potom aj tak - kto má právo sa vymenovávať za duchovného z našich politických predstaviteľov? Ktorý z nich dal našej politike iného ducha, ako ducha zlodejiny a vrahov? Kedy dá kto konečne tejto hmote, ducha dobra a dostatku? Som predstaviteľom vlny, ktorá tvrdí, že funkčnosť dokážem zabezpečiť , bez uťahovania si opaskov.

Svet je postavený z energie, táto jediná vo akejkoľvek forme je univerzálna. Jej univerzalita má zabezpečiť schopnosť prosperity, nakoľko človek dokáže vytvoriť mnoho foriem, a jedine čo potrebuje, to je naplniť ich energiou. Preto ako univerzálnu hodnotu by sme sa mali formou daní my občania skladať jedine na energiu, teda ak niekto je nezamnestnaný, bude sa môcť skrz štátnu investíciu do energií, zamestnať vo svojom okolí v oblasati energetického štátneho systému. Štát preto bude investovať do energií a ich využívania, teda vedy, ktorá bude skúmať možnosti využitia a získavania energie. OStatný trh musí ostať slobodný a voľný, ale tento trh musí byť ten, ktorý je primárnym z našich daní.

Z daní preto netreba podporovať rôzne typi prišelších kapitalistov, nakoľko nás oberajú o kvalitnú pracovnú silu, z ktorej vyrábajú múmie, nového typu. Je to smutné, ale vlastne Slováci akoby si boli samy sebe drábmi. Namiesto toho, aby zo svojich daní stavali prosperitu, tieto venujú na stavbu rôznych továrni v úrodných poliach, ktoré mohli vyživiť menšie mesto na rok. Tá továreň však zamestnala priamo 3000 a nepriamo Ďalších 15 000 tak sa to ekonomicky .... . NIe je dobré všetko vidieť ekonomicky. Niekedy je dobré mať na stole slovenský chleba, ako čínsku baterku v smetnom koši.

Neobľúbené opatrenia stavby energetických zdrží - Slovensko má možnosť na rôzne energetické systémy, ale nemá ich veľa: voda a urán vypadajú najlepšie, slnko a vietor majú svoje opodstatnenie, potravinársky a poľnohospodársky priemysel sú na ceste do pekla (treba to rýchlo zachrániť!!! - kým sa dá). Energie musíme, ak chceme sa správne etický správať, dostať pod kontrolu.

Čo s E? Ako som už skôr napísal, ide  o univerzálnu "vec". Táto je obsahom všetkého, čo sa nám javí v hmote (Človek, zviera, pes, atrament). Preto jej vlastnením, sme schopní "božieho diela". Sme schopní dopestovať raj. Energie nie sú len zástrčky a baterky, energie sú aj mlieko, vajcia, chlieb, kniha, rozum. Energie si musíme veľmi chrániť, a musíme byť na ne hrdí!!! Jedine energia je to, čo nám dáva schopnosť rozoznať deň a noc.

Použitie E vidím v školstve, doprave, poľnohospodárstve, armáde, priemysle, poľnohospodárstve, zdravotníctve, poľnohospodárstve, bezpečnosti. Áno aj v bezpečnosti či zdravotníctve. Bezpečnosť je daná systémom, ktorý zlikviduje neprávosť, nakoľko každý bude mať dostatok. Nie že každý bude mať všetko, ale každý bude mať dostatok, a možnosť mať viac, no nikdy ho štát nenechá padnúť k nedostatku. Tým sa zabezpečí bezpečnosť od

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?