Človek zviera.

Autor: Rastislav Hrušovský | 13.4.2013 o 13:49 | (upravené 13.4.2013 o 14:32) Karma článku: 1,24 | Prečítané:  148x

O nás, mne, kým, čim čim čim. O čine a reakcii. O zločine a treste. O živote v pravde a o živote v lži. O jari a neslnku. Pocit, ktorý uvoľňuje na papieri rovnako, ako dážď uvoľňuje pekné sny.

 

 

Po určitých sklamaniach v práci pre niekoho, som dočasne skončil s prácou pre niekoho, a snažím sa rozbehnúť niečo. Popritom všetkom čo mám na práci, už dlho premýšľam nad tým, čo sa premieta ako Schopenauerovská predstava v mojej mysli. Svet v ktorom musíš pracovať, na tom, aby si prežil; Bez ostatku.  Svet - v ktorom sa strávi aj svätosť ako obyčajná fraška. Ak nesúhlasíte, tak vás zožere pásomnica. Nezbavíte sa jej, má viac článkov ako vy síl.

Sila, konečne začína jar. Aaaaaaaaaaaaaaaaaa  jaaaaar. Fuu dlhá bola zima. Bolo to tou zimou, alebo aj za toto môže kríza? Na pos... aj záchod spadne. Ale v skutočnosti, naozaj sa máme zle? My, ktorí sedíme za klávesnicou a máme čas vypisovať hlúposti a múdrosti, my sa máme zle?

Ak áno, je to asi v nás, možnosti sú otvorené.

Fúú mal by som sa vrátiť k práci na práci pre peniaze.

Ale konečne zasvietilo slniečko na kysuciach a ľudia vyliezli z príbytkov. Len ja tu sedím... . Pôjdem ja so Psom von, ale ako poznám Kysuce ..., aha už sa mračí... . Krása Kysúc je, že nikam nemusíte chodiť, aby ste dýchal vzduch aj inej krajiny. Každý Kysučan bol ďalej ako za jedným chotárom, a koľkí tam ešte sú..? Musí, musia, chcú.

Hitler zvládol ničiť, je ľahšie ničiť ako stavať. Áno rozumiem - generácia ničiteľov, a generácia staviteľov, akoby sloboda murárom.

Prví pri peniazoch.

A čo ak už niet čo stavať.... ? Fyzikálne či kresťansky či sanskrt ? ....Teória všetkého, Raj, Nirvána.

Pri naplnení potrieb nastáva niečo ako raj - nirvána, ak však je možnosť - iba možnosť zla, nazvime to "hypotéza v reči kresťanskej", zlá imunita voči zlu spôsobuje zlo.

Ak majú kresťania pravdu, tak raj môže byť aj po smrti, no ak by to šlo podľa fyziky, rovnako môže nastať aj počas života jedinca. Divný šplach.

Svet má možnosti, také, aké si kedy človek dokázal predstaviť, od mechanického jednorožca, po spievajúce ponožky a hodinky s vodotryskom. Tryskom tryskáč letí, zabáva to deti.

Niekedy sa majú ľudia tak dobre, že neveria, že sa môže mať niekde, niekto z nich, horšie. Zvláštne.

Prší, ale sa to slnko skrylo, načím mi zase pekne pracovať... .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?