Šach s občanom.

Autor: Rastislav Hrušovský | 15.6.2013 o 4:40 | (upravené 15.6.2013 o 5:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  106x

Kedysi dávno, pradávno, za horami, dolinami, tam kde sa chamtivosť s lenivosťou a rozumom snúbili, skrsla myšlienka o svete, v ktorom sa všetci poskladajú na jednotlivca.... . Just return is on the sky. Jahve je vaša spása, iba George vylieči planétu, Fico je istota.

Šach je hra pre dvoch. Normálny šach je hra pre dvoch. Položil som si otázku:0" Je možné nazvať šachovnicu svetom?". Malo by byť, ak sa vníma ako súčasť sveta. Neúplná súčasť sveta, ktorá však môže poslúžiť ako určitý model sveta, nakoľko má na sebe funkčné figúrky. Má aj svet svoje funkčné figúrky? Takýmto pohľadom zbadáme, áno má ... , svet má svojich pešiakov, kráľov... . Ale je to také detinské prirovnanie, myslím ten "meta" svet, ten, ktorý hýbe figúrkami. Myslíte, že aj tento metasvet má svojich kráľov? Tento metasvet, mi vychádza ako svet jasne redukovateľný, tak jasne, až je to hrôza. Politik vs Občan.  Pri hlbšom pohľade sa mení iba premenná Občan a Politik iba prirodzeným úbytkom a občas nejakým novým vetrom, ktorý sa však po malej chvíli stáva prirodzeným subjektom v politike.

1.)Bugár sa so Slotom hádajú = divadlo ; cieľ = diváci - ľudia so zmýšľaním národnostným

2.)Dzurinda vs Mečiar = divadlo ; cieľ = diváci - horiaci za spravodlivosť / efekt zmeny nula = 0 alebo dokonca aj minus/

3.) Fico vs ostatní = divadlo; cieľ ´diváci - sociálne skupiny

 

ale všetko je inak.

1+2+3= organizovaný podvod. Všetci sú jedna a tá istá myšlienka, "udržať sa pri koryte".

Nezamestnanosť sa dá vyriešiť do 5 minút. Alebo sa Vám zdá vaše okolie ideálne?

Energie - ceny 20 rokov idú hore a občas pár promile klesnú.

Potraviny - ceny idú 20 rokov hore a občas pár promile klesnú.

Konkurencieschopnosť - Čína (dotovaný, neslobodný štát. Len tým, že v Číne je potlačená cirkev má štát obrovské majetky, ktoré využíva na dotovanie existencie lacnej pracovnej sily).

Ako môžu byť takéto podmienky ?

JEdnoducho: Od Fica cez Radičovú, Dzurindu, Mečiara sú to všetko jedna a tá istá mafia. Jedna a tá istá strana šachovnice, a ty občan , ty si na druhej strane.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?