Som členom EU, chcem prístup k moru.

Autor: Rastislav Hrušovský | 4.8.2013 o 14:59 | (upravené 4.8.2013 o 19:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  165x

Slovensko nemá prístup k moru, je to škoda, myslím si, že by nám EU mohla pririeknuť 10 kilometrov pláži s prístavom a letiskom niekde v Južnom Francúzsku. Taký malý prístavček, keď už sme tí "bratia". Alebo iný deň, iná myseľ.

Ekonomickí draci, môžeme byť konkurenciescopní, ak sme suchozemci? Vyrobiť vieme, ale vieme aj vyviesť a predať? Na Slovensku máme skutočný problém a to je nedostatok slobody a nie len takej vykecanej, ale skutočnej. Sme ako za Čínskym múrom. Najľahšie dostupné more máme na sever. Prechádzame 1 krajinou, všade inde to je pálka, vďaka ti Poľsko, za voľné cesty. Nie nebude toto čítanie plné logických náväznosti, ku rezňu bolo pivo a cigaretka. Len tak si mysieť, aké to je mať za oknom more. Dobre že je tak ďaleko, ja by som sa ho asi trochu predsa len bál, ako neplavec, teda nefalšovaný obyvateľ stredozeme:). Obchodné možnosti máme všetci rovnaké. Môžeme obchodovať s tým, na čom sa skupina ľudí uzhodla, že s tým obchodovať môžeme. Je zvláštne, že napriek tomu prežívajú neustále prípady, kedy sa človek pokúša systém obísť.

Obchádzka, nedávno som bol na severe, je to tam samá obchádzka, videl som pracovať aj 8 ľudí + 2 veľké stroje (PL). Je krásne cestovať, ak rozumiete svojím spolucestujúcim.

Aké tváre má sloboda?

Zodpovednosť - tým, že ťa nikto neriadi, si zodpovedný nielen za seba, ale aj za svoje blízke i vzdialené okolie!

Prečo sa vždy v každom systéme, nájde niekto, komu ten daný systém nevyhovuje. Vždy a zakaždým dosiaľ, znamená to, že máme prestať hľadať najlepší systém a jednoducho ustrnúť? Nechať za seba rozhodovať vesmírne počasie? Som proti.

Milujem rozkvitnutú lúku, a milujem jej vôňu, nie som alergik ako som tomu rád, že mám túto možnosť. Viem ako vonia príroda, nepotrebujem si to navodzovať vypratou plachtou, chcem sa objímať s prírodou celý život.

Milujem rýchlosť a nenávidím.

Kvantová mechanika časom rozrieši pulzné roztváranie hmoty, teda vytvorí možnosť vytvorenia  hmoty bez potreby viditeľného mechanického pôsobenia, toto bude schopné nielen skracovať vzdialenosti, ale aj narúšať čas, čo nám dá Ďalšie veľké možnosti.

Chcem mať 20 :) . Svet je plný rozporov a nájsť v nich ideálnu štruktúru je preťažká úloha, no podľa mojej mienky nie je neuskutočniteľná. Veď v súčasnom svete existujú rôzne možnosti overenia si našich úradníkov, zástupcov. Povedzte mi prosím Vás niekto, prečo by som mal dávať úradníkovi (napríklad prezident, premiér, či iný potentát s viagrou) prednosť na diaľnici?  Mimochodom prečo by sa o moje blaho mali starať tí, ktorým nestojí? Človek ani za to, aby na križovatke spomalil?

Svet je najkrajší ráno. Všetko sa prebúdza a žije novým životom!!! Ráno sa najkrajšie žije, najlepšie chutí vzduch. Rozložiť sa na atómy a znovu sa zložiť v nového človeka, človeka s poznaním včerajška.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?